Taisyklės taikomos pervežant siuntas ir keleivius

Taisyklės taikomos pervežant siuntas ir keleivius

Keleivių į oro uostus ir siuntų vežimas į Vokietiją, Belgiją, Olandiją ar kitas Europos šalis yra vienas iš tų procesų, kuris  paprastai neatsiejamas  nuo tam tikrų taisyklių.  Šių taisyklių yra būtina laikytis visiems tiems, kurie planuoja pasinaudoti šia paslauga. Kokios taisyklės yra taikomos dažniausiai?

Galima siųsti ne visas prekes

Pastaruoju metu siuntos ypač populiarėja – juk taip malonu perduoti toli gyvenančiam giminaičiui ar draugui dovanų, lauktuvių, savo rankomis pagaminto maisto ar suvenyrų. Ne visada yra galimybė nuvykti ir atiduoti  tai, ką norite padovanoti, todėl siuntos tampa pačia geriausia išeitimi. Vis dėlto, labai svarbu prisiminti, kad tikrai ne visos prekės gali būti gabenamoms siuntomis. Paprastai į siuntas negali patekti: sprogstančios medžiagos; narkotinės medžiagos, tabako gaminiai, alkoholis; greitai gendantys maisto produktai; vertybiniai popieriai; brangakmeniai ir kt. Taip pat negali būti pervežami ir tokie daiktai, kurių gabenimui yra reikalingos specialios sąlygos, pavyzdžiui speciali temperatūra.

Veiksniai, dėl kurių galimas vėlavimas

Nors kiekvienas keleivių bei siuntų vežėjas prisiima atsakomybę atvežti keleivius bei siuntas iki nurodyto termino, vertėtų  prisiminti, kad egzistuoja tam tikri atvejai, kuriais galimas vėlavimas. Štai keletas atvejų, kuomet  galimas keleivių arba siuntų pristatymo vėlavimas: oro stichijos, maištas, revoliucijos, streikas, karas ir pan.

Siunta perduodama kurjeriui iš anksto sutartoje vietoje

Dar viena taisyklė, kurios taip pat yra būtina laikytis dažnu atveju, yra tokia: siunta yra perduodama kurjeriui iš anksto sutartoje vietoje (dažnu atveju kurjeris atvyksta apimti siuntos nurodytu adresu).

Bagažas turi būti paženklintas

Dar viena taisyklė, kuri yra būtina visiems keleiviams ar siuntų teikėjams, yra tokia: tiek bagažas,  tiek siuntos turi būti  paženklintos.  Tai daroma laikantis tam tikrų nurodymų.

Paslauga reikia užsisakyti iš anksto

Dar viena taisyklė, kurios taip pat būtina laikytis tuo atveju, jei siekiate sklandaus proceso, yra tokia: paslauga turi būti užsakyta iš anksto.

Siunta turi būti tinkamai supakuota

Dar viena taisyklė, kurios turi laikytis visi, kurie nori išsiųsti siuntą, yra tokia: siunta turi būti tinkamai supakuota. Paprastai kiekviena įmonė, kuri teikia tokio pobūdžio  paslaugas, paprastai pateikia ir keletą rekomendacinių patarimų ar griežtų  nurodymų, kurių reikia laikytis tam, kad siunta būtų tinkamai supakuota.

Taigi,  jau sužinojote, kokios taisyklės yra taikomos dažniausiai tuo atveju, jei norima pasinaudoti keleivių ir siuntų vežimu į kurią nors Europos šalį. Vis dėlto, verta prisiminti, kad kiekviena įmonė pati nustato taisyklių rinkinį, kurių yra būtina laikytis. Taigi, kiekvieną kartą, kai ruošiatės pasinaudoti tokia paslauga, pirmiausia susipažinkite su taisyklėmis, pagal kurias ir yra vykdomas šis procesas.

Ieškote ir nežinote kaip pasirinkti?